Zdravo društvo se predstavi: ŠD Izlake

• 26.02.2014
  • Športno društvo Izlake je naslednik TVD Partizana Izlake, katerega začetki delovanja segajo v leto 1953, društvo pa pod tem imenom deluje od leta 1998. Njihov osnovni moto je spodbuditi vse generacije k občasni ali redni vadbi.
Priložnosti za to nikoli ne zmanjka. Večnamensko športno igrišče, katerega upravljavec je društvo, namreč ponuja košarkarsko igrišče, igrišče za mali nogomet/rokomet, igrišče za odbojko na mivki, štiri teniška igrišča, politansko atletsko stezo v izmeri tristo metrov, prostor za skok v daljino, met krogle in igrišče za badminton. V kratkem pa načrtujejo še ureditev plezale stene in prostora za »slackline«.

V društvu aktivno deluje sekcije za:
  • mali nogomet
  • tenis
  • namizni tenis
  • atletiko
  • splošno rekreacijo
V okviru splošne rekreacije, ki poteka v telovadnici osnovne šole, izvajajo programe za vse starostne skupine, od predšolskih in šolskih otrok, dijakov do starejših generacij.

Vsako leto organizirajo razna tekmovanja in športno rekreativne prireditve kot so že tradicionalni tek in pohod po Zagorski dolini in gorski tek in pohod na Kalanov hrib. Njihovi člani pa se udeležujejo tudi drugih tekaških in kolesarskih prireditev.

Osnovni podatki:
Naziv: ŠPORTNO DRUŠTVO IZLAKE