Zdravo društvo se predstavi: ŠD Zadvor

• 12.02.2014
  • ŠD Zadvor je na področju športa in rekreacije prisotno že dolgih 34 let. Ves ta čas si aktivno prizadevajo za promocijo zdravega in aktivnega življenjskega sloga. Člani društva razumejo poslanstvo svojega društva v zagotavljanju kakovostne rekreacije, ki je dostopna za vse in vsakogar v lokalni skupnosti, kjer delujejo.

V okviru celoletnih in predvsem rednih tedenskih programov, ki so namenjeni kar najširši populaciji, zagotavljajo strokovno vodene, ustrezno intenzivne in kakovostno strukturirane športno rekreativne vadbe, v katerih se najde prostor tako za začetnike, kot za že izkušene rekreativce. Ne pozabljajo niti na družine, otroke in tiste v tretjem življenjskem obdobju. Njim je namenjenih kar nekaj tedenskih terminov.

Poleg organizirane, redne tedenske vadbe se društvo lahko pohvali tudi kot organizator prireditev, ki so v lokalnem okolju zelo dobro prejete in s svojim tradicijo privabljajo ljubitelje rekreacije iz cele Slovenije. Predvsem so ponosni na tradicijo Molniškega teka, ki bo letos izveden že 33-tič. V času obstoja je postal sinonim za prijetno, spomladansko rekreativno prireditev na zelenem obrobju glavnega mesta. V okviru prireditve je organiziranih več različnih tekov za staro in mlado. Na ta način skušajo k teku kot obliki zdrave rekreacije privabiti kar največ sodelujočih.

Poleg Molniškega teka v letu 2014 že 15-tič organizirajo tudi celoletni, kolesarski izziv z imenom Po klančku gor, po klančku dol, ki je celoletna kolesarska aktivnost, prvenstveno namenjena uživaškim rekreativcem, kolesarskim družinam in vsem tistim radovednežem, ki jih zanima, kaj se skriva za naslednjim klančkom, ne glede na to ali ga je potrebno prepeljati gor ali dol.

Ker je skrb za zdravje tesno povezana z bistrim umom in iskrivimi idejami, v ŠD Zadvor nikoli ne mirujejo. Letos med drugim uvajajo med svoje dejavnosti nov projekt, tokrat namenjen pohodnikom, ki sliši na ime Grem, greva, Gremo na Orle. Z njim v društvu pozivajo vse ljudi zdravega koraka k rednemu pohajkovanju po poteh Golovca, Zadvorskega hriba in vseh ostalih strmalih, ki pripeljejo na Orle. Z akcijo želi društvo okrepiti zavedanje o pomembnosti rednega gibanja v naravi.

Skupaj s Turističnim društvom Zadvor in ČS Sostro že tradicionalno pripravljajo Športni dan Četrtne skupnosti Sostro. Tudi to je prireditev, ki želi naglasiti, da je rekreacija prej kot z nenehnim pehanjem povezana z dobro voljo, druženjem in kvalitetnim preživljanjem prostega časa. Vsako leto znova pa sodelujejo tudi pri izvedbi vseslovenske akcije Veter v laseh. K promociji zdravega življenjskega sloga med drugim prispevajo tudi z vzdrževanjem trim steze ter urejanjem smučarskih tekaških prog v dolini Konjščica.

Dejavnosti:
  • aerobika,
  • pilates in pilates zdrava hrbtenica
  • rekreacija ženske,
  • družinska rekreacija
  • košarka
  • badminton
  • odbojka
  • nogomet
  • namizni tenis
  • vadba starejši
  • joga