Znak kakovosti Zdravo društvo

• 09.05.2017
  • Nacionalna mreža športno rekreativnih društev medse vabi društva, ki menijo, da se s svojo ponudbo vadbenih programov in promocijskimi aktivnostmi vključevanja posameznikov v redno vadbo, lahko potegujejo za znak kakovosti Zdravo društvo.

Projekt Zdravo društvo teži k povezovanju lokalnih zdravstvenih centrov in športnih društev, ki vadečim nudijo ciljno zasnovane, primerno intenzivne in strokovno vodene programe vadbe, kar je tudi rdeča nit koncepta vadbe na recept. Projekt je v lanskem letu dobil podporo Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Znak kakovosti Zdravo društvo lahko pridobi društvo, ki je član Športne unije Slovenije, ko izpolnjuje sledeče kriterije:

• Celostno zastavljen program
  • Enotna organizacijska struktura
  • Strokovna usposobljenost vaditeljev in trenerjev
  • Stalen nadzor kakovosti
  • Vloga društva kot partnerja v projektu

Več o kriterijih najdete TUKAJ.

Postopek priključitve je preprost in ga lahko izvedete v naslednjih korakih:

Vabljeni torej, da kot del nacionalne mreže prispevate k promociji in vključevanju v redno in organizirano vadbo ter se aktivno vključite v sodelovanje med športnimi društvi in zdravstveno stroko.